Blue blocker powłoka – dlaczego warto
DeVizza okulary, oprawki Italooptica

Blue blocker powłoka – co to jest i dlaczego warto? Czy ochrona przed światłem niebieskim to mit czy niezbędnik w codzienności każdego z nas?. W poniższym wpisie opowiemy trochę o innowacyjnej powłowce jaką jest zdecydowanie powłoka blue blocker, która neutralizuje niebieskie światło emitowane przez urządzenia elektroniczne i promienie słoneczne. Powłoka blue blocker poprawia komfort jazdy samochodem w trakcie trudnych warunków na drodze, dlatego świetnie sprawdza się w trakcie prowadzenia samochodu. Powłoka blue, jest niezastąpiona dla osób, które są w ciągłej drodze autem, oraz dla tych który bardzo dużo każdego dnia korzystają z telefonu, komputera, tabletu oraz innych urządzeń elektronicznych,


Wpływ światła niebieskiego na nasz wzrok

Praca przy komputerze wiąże się z wystawianiem naszego wzroku na ciągły wysiłek i przemęczenie. Wynika to z nadmiaru niebieskiego światła, które emitowane jest przez urządzenia elektroniczne, których używamy każdego dnia w pracy i w domu. Pomimo, iż światło niebieskie jest częścią światła widzialnego to jego nadmiar może powodować dyskomfort, odczucie suchości i podrażnienie oczu, zmęczenie oraz bóle głowy. Powodem są odbicia światła gromadzące się na soczewkach dające wrażenie nieostrości widzenia, co wymusza na oczach dodatkowy wysiłek.

Zalety soczewek z powłoką Blue Blocker

Nowa powłoka Blue Blocker neutralizuje niebieskie światło emitowane przez urządzenia elektroniczne i promienie słoneczne, dzięki czemu osiągamy komfort widzenia i nie przemęczamy naszych oczu.

 • Polepszenie kontrastu widzenia, co wpływa na zmniejszenie zmęczenia wzroku istotne szczególnie dla osób pracujących przed komputerem i kierowców
 • Większa przejrzystość obrazu
 • Bardziej naturalna percepcja kolorów
 • Eliminacja refleksów światła
 • są pokryte filtrem blokującym niebieskie światło
 • nie wpływają na jakość widzenia obrazu
 • posiadają szkła o zerowej mocy (tzw. „zerówki”)
 • mogą być użytkowane razem z soczewkami
 • odpowiednie dla osób bez wad wzroku
 • posiadają stylowy i unikalny design
 • występują w wielu modelach i wersjach kolorystycznych

Soczewka blue blcoker - dla kogo?

Z uwagi na fakt, że coraz większą część naszego życia spędzamy przed monitorem komputera, laptopa czy ekranem tabletu bądź smartfona, soczewki z powłoką Blue Blocker są idealnym rozwiązaniem dla większości z nas, w szczególności dla:

 1. Osób pracujących przy komputerze
 2. Studentów
 3. Graczy komputerowych
 4. Zawodowych kierowców
 5. Osób starszych

Możemy polecić ją wszystkim użytkownikom urządzeń elektronicznych oraz osobom pracującym w sztucznym oświetleniu. Nie tylko w pracy siedzimy przed różnego rodzaju monitorami – komputer laptop, kasa fiskalna, ekrany lcd , wyświetlacze różnego rodzaju, ale także w drodze do pracy, gdy korzystamy ze smatfonów, tabletów czy czytników e-booków .

Okulary Blue Blocker w salonach Italooptica

AbOriginal okulary oprawki Italooptica

Proponujemy naszym klientom okulary z powłoką Blue Blocker. Wybór jest poprzedzony wywiadem ze specjalistą, by dobrać okulary, które będą wyposażone we wszystkie niezbędne powłoki dla danej osoby. Zapewniamy indywidualne podejście i profesjonalną pomoc w podjęciu najlepszej decyzji. W naszych salonach można znaleźć najwyższej jakości oprawki różnych marek oraz szkła, które będą w największym stopniu chronić oczy. Dowiedz się więcej.

Okulary Blue Blocker - cena

Wiele osób zastanawia się, czy warto używać okularów z filtrem światła niebieskiego. Odpowiedź brzmi tak. Powinny być one stosowane szczególnie w przypadku częstego używania komputera. Osoby korzystające z okularów regularnie zauważyły poprawę stanu oczu.

Koszt okularów z powłoką Blue Blocker będzie wahał się w zależności od tego, na jakie oprawki się zdecydujemy oraz jakie podejmiemy decyzję w sprawie powłok uszlachetniających na soczewkach okularowych. Na ostateczną cenę wpływają różne czynniki, a w naszych Salonach Vision Optyk można znaleźć okulary w różnych przedziałach cenowych, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do kontaktu osobiście lub telefonicznie.

To również może Cię zainteresować