Salony Optyczne Italooptica w Łodzi, Zgierzu i Głownie po raz kolejny biorą udział w kampanii Czas na Wzrok 40+ (2019 r.). Najnowsza odsłona kampanii organizowana jest z myślą o osobach 40+ które są świadome, że ich wzrok z wiekiem zaczął się pogarszać. Kampania porusza problem prezobii, która dotyczy każdej osoby po 40 roku życia i objawia się trudnościami z wyraźnym widzeniem z bliska, szczególnie przy słabym oświetleniu. W celu uniknięcia ciągłego zakładania i zdejmowania okularów polecane są szkła progresywne które zapewniają wyraźne widzenie przedmiotów blisko położonych, w obszarze pośrednim i daleko. Nasz optyk specjalista Piotr Marcjanik poruszył temat właściwości okularów progresywnych, podczas tegorocznej konferencji kampanii “czas na wzrok 40 +” –  w której to wystąpił w roli eksperta. Fotorelacja z udziału w kampanii na naszym blogu

fot. Podlewski/AKPA

W ramach akcji czas na wzrok 40+ Italooptica jako rekomendowany salon optyczny oferuje pakiet 100% satysfakcji oraz profesjonalne badanie wzroku. Zadbaj o swoje oczy – umów się na wizytę do jednego z naszych salonów optycznych Italooptica w Łodzi, Zgierzu, Głownie i sprawdź naszą ofertę. 

Pakiet 100% Satysfakcji:

Bardzo korzystna cena szkieł progresywnych

Gwarancja wysokiej jakości

30 dniowa gwarancja adaptacji

- jeśli okres adaptacji się nie powiedzie zapewniamy bezpłatnie inne szkła do dali i bliży

Gwarancja wysokiej jakości obsługi

Poradnik używania szkieł progresywnych

Profesjonalne Badanie Wzroku:

gwarancja bezpłatnego profesjonalnego badania wzroku

- przy zakupie szkieł progresywnych

Kilka słów o prezobii

Prezobia to często z pozoru nieznane określenie, które oznacza nic innego jak naturalny proces polegający na starzeniu się naszego oka. Badania donoszą, że ok 98% Polaków po 40 roku życia zauważa pogorszenie wzroku. Rozmazany tekst w gazecie, słaba akomodacja oka, gorsze widzenie po zmroku – to objawy wszystkich, których dosięgła prezbiopia, zwana również starczowzrocznością. W codziennym życiu to prezobia wymaga odsuwanie od oczu obserwowanego przedmiotu, by wyraźniej go zobaczyć. Z upływem czasu soczewka staje się mniej sprężysta, mięśnie które odpowiadają za zmianę kształtu mniej sprawne. W rezultacie pojawia się problem z widzeniem przedmiotu położonego blisko i daleko. I w tym przypadku mówimy o pierwszych oznakach prezobii. Zapobiec temu zjawisku się nie da, ale bardzo dobrym rozwiązaniem są okulary progresywne. Więcej na temat prezbiopii i kampanii znajdziesz na stronie https://czasnawzrok.pl.

Źródło danych: badanie opinii, postaw, zwyczajów i wiedzy na temat dbania o wzrok, przeprowadzone na zlecenie Grupy Essilor przez SW Research Sp z o. o. w lutym 2019 roku na reprezentatywnej grupie Polaków n=627 w wieku 40-65 lat.