Czy okulary z apteki szkodzą?
Italooptica optyk, okulista - zmętnienie ciała szklistego

 

Okulary z apteki kuszą nas niejednokrotnie nie tylko swoim wyglądem, ciekawym designem oprawek, ale przede wszystkim ceną. Bardzo często klienci aptek decydują się na ich zakup, myśląc, że ochronią swój portfel przed większym wydatkiem – jakim według nich jest zakup okularów u optyka. Nic bardziej mylnego. Nasz wzrok a dokładnie jego stan to indywidualna sprawa, którą najlepiej powierzyć specjaliście – optykowi, który ze staranną dbałością o niego zadba. Wykona wszystkie niezbędne badania i pomiary. O tym dokładnie dlaczego to takie ważne, opowiadamy w poniższym wpisie. 

Czy okulary z apteki szkodzą?

Gotowe okulary, które znajdziemy w aptekach czy supermarketach to produkt, który nie zawsze odpowiada naszym potrzebom a dokładnie potrzebom naszego wzroku. Pamiętajmy, że recepta – aby kupić okulary, nie jest nam zasadniczo potrzebna, ale kupowanie okularów bez recepty, bez przeprowadzonego badania wzroku nie jest rekomendowane. To duże ryzyko dla naszego wzroku i kupowanie tak zwanego kota w worku. Okulary medyczne to zakup spersonalizowany, który powinien być poprzedzony badaniem wzroku przez lekarza, specjalistę. To jest najlepsza i najbardziej pewna droga, że zakupione okulary będą stanowiły idealną ochroną dla naszego wzroku, a nie tylko będą ładnym dodatkiem. Nieprawidłowo dobrane okulary, mogą wywoływać nieprzyjemne dolegliwości, a także doprowadzić do pogorszenia wzroku. Mogą powodować bóle głowy, łzawienie oczu, zawroty głowy. Pamiętajmy, że na badanie wzroku powinno chodzić się co 2-3 lata, a po 40. roku życia nawet co roku. I tylko dzięki regularnemu badaniu wzroku możliwe jest szybkie wykrycie problemu.

Okulary z apteki do czytania

Jeśli zgłaszasz się do optyka po nowe okulary, to wzrok jest zawsze sprawdzany jest przez optometrystę. Dzięki temu można dobrać odpowiednie okulary do wady wzroku. Okulary do czytania z apteki tego nam nie zapewniają. Mogą jedynie stanowić alternatywę, dla okularów w naprawdę nagłych przypadkach. Na przykład jeśli nasze lecznicze okulary na skutek uszkodzenia zostały oddane do naprawy, lub jeśli jesteśmy w trakcie wymiany na inne, lub z jakiejkolwiek innej przyczyny. Salony optyczne oferują nam sprawdzone, profesjonalne szkła do okularów, dopasowane do naszego wzorku i potrzeb. Okulary z apteki natomiast to gotowy wyrób, który jest tani, ale nie jest wysokiej jakości. Może na chwilę sprawdzi się jako pomoc w czytaniu, ale w dłuższej perspektywie będzie niósł więcej szkód niż korzyści. Absolutnie  nie zaleca się okularów aptecznych do korzystania stale, na co dzień,  nie powinno się w  nich pracować, ani prowadzić  pojazdów.

Okulary z apteki a od optyka

Okulary apteczne to tak zwane okulary plusy. Ich cena nie jest wygórowana, a za nią jednak nie idzie w parze jakość. W okularach z apteki za kilkadziesiąt złotych wszystko jest ustawione hurtowo, dla takich samych wartości we wszystkich okularach. A przecież każdy z nas ma inny rozstaw źrenic w oprawie okularowej, inne wartości szkieł często w lewym i prawym oku, inną wadę wzroku. Gotowe okulary takich różnic nie uwzględniają. Okulary to wyrób medyczny, który musi być indywidualnie dobrany, dopasowany do danego wzorku. I tutaj z pomocą przychodzi nam optyk, który jest specjalistą w tej dziedzinie i pomoże zawsze dobrać najlepsze okulary. Znajdzie również najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Dlatego nie decydujmy się na tanie okulary  z aptek, bo możemy zaoszczędzić w portfelu, a stracić to co najcenniejsze czyli własny wzrok. 

Gdzie kupić okulary?

Gdzie kupić okulary aby był ta zakup pewny, dobry i niósł same korzyści dla naszego wzroku?. Oczywiście tylko u optyka, którego pomoc jest nieoceniona. Okulary korekcyjne są bowiem wyrobem medycznym, i szkła, które się w nich znajdują, muszą zostać dobrane przez okulistę czy optometrystę.

Pamiętajmy, że okulary z apteki 

  • to gotowe okulary,  szkodliwe dla astygmatyków, gdyż nie uwzględniają tej wady
  • nie pasują one idealnie do naszego rozstawu oczu, ponieważ każdy z nas ma inny
  • soczewki okularów dostępnych w aptekach mają taką samą moc w obydwu szkłach

Okulary w salonach Italooptica

Jeśli chcesz zadbać o swój wzrok zapraszamy do jednego z naszych salonów. U nas zbadasz o swój wzrok pod okiem profesjonalisty. W trakcie wizyty pomożemy w doborze najlepszych korekcyjnych szkieł oraz najbardziej odpowiednich oprawek. Prowadzimy profesjonalne badania wzroku i nieustannie szkolimy się, aby wspólnie wybrać najlepsze dla Ciebie oprawy okularowe.