Czy okulary zerówki chronią wzrok
AbOriginal oprawki Italooptica

 Zerówki składają się z oprawek, w środku których znajdują się przezroczyste, niebędące korekcyjnymi, szkła i to właśnie od nich wzięła się nazwa okularów. Okulary zerówki są coraz bardziej popularne, stanowią idealny dodatek do modnej stylizacji, podkreślają rysy twarzy oraz urodę, są dopełnieniem naszego wizerunku. Występują w różnych rodzajach, rozmiarach, kształtach. Często są noszone aby dodać swojej osobie powagi i profesjonalizmu. Chętnie sięgają po nie kobiety, ponieważ dodają ekstrawagancji. Okulary zerówki to aktualnie bardzo modny element stylizacyjny, ale też niezawodna ochrona oczu przed promieniami ultrafioletowymi. Dlaczego warto je nosić, nawet gdy nie posiadamy wady wzorku? Odpowiedź znajdziesz w poniższym wpisie.

Czy okulary zerówki chronią wzrok?

Poza tym, że okulary zerówki idealnie pasują do wielu stylizacji. Warto je mieć, również z innych powodów. Okazuje się, że świetnie się sprawdzą jako ochrona przed różnego typu czynnikami zewnętrznymi. 

Czy okulary zerówki chronią oczy przed komputerem?

Okulary zerówki dobrane po przeprowadzonym badaniu optometrycznym mogą chronić oczy przed niebieskim światłem dobiegającym od komputera. Pracując dużo przy komputerze możemy zmagać się z bólami głowy, łzawieniem oczu, zmęczeniem i nieostrym widzeniem. Często wtedy wybieramy się do lekarza w celu zbadania naszego wzroku. Nawet jeśli w badaniu wyjdzie, że nie mamy wady wzroku, warto przemyśleć zakup okularów zerówek ze specjalnymi powłokami, które będą chronić nasz wzrok przed światłem dobiegającym z ekranu monitora.

Czy okulary zerówki chronią wzrok przed światłem UV?

Okulary zerówki mogą być wyposażone w filtry UVA oraz UVB, dzięki czemu będą chroniły nasz wzrok przed szkodliwym promieniowanie słonecznym. Ważne jest, by odpowiednio dobrać do swojej twarzy, budowy oczu i stylu życia okulary, a nie kupować gdziekolwiek najtańsze zerówki.

Czy okulary zerówki psują wzrok?

Okulary zerówki nie psują wzroku. Niekiedy wciąż można się spotkać z obawami o zepsucie wzroku poprzez noszenie okularów zerówek. Jest to jednak mit, ponieważ okulary te mają na celu chronić wzrok i nie wpływają na niego negatywnie..

Noszenie okularów zerówek

Nosząc okulary zerówki musimy o nie dbać tak, jak o korekcyjne. Trzeba przykuwać uwagę do tego, jak wyglądają szkła, czy nie są już zarysowane lub zniekształcone. To wpływa na komfort noszenia okularów, a także zachowanie oczu podczas korzystania z nich. W okularach zerówkach można też zmieniać od czasu do czasu szkła, gdy te ulegną uszkodzeniu.

Gdzie kupić okulary zerówki?

Okulary powinno się kupować jedynie w profesjonalnych salonach optycznych. Pomimo że gotowe okulary w aptekach, drogeriach lub supermarketach kuszą swoją ceną, to nie są one dopasowane do naszych oczu, są bardzo niskiej jakości i mogą być stosowane jedynie na zastępstwo. U optyka dopasujemy okulary specjalnie pod siebie, dobierzemy odpowiednie filtry i powłoki uszlachetniające i kupimy okulary, które posłużą nam na lata.

Okulary zerówki - cena

Cena okularów zerówek zakupionych w salonie optycznym be dzie się wahać w zależności od wybranych oprawek, ich rodzaju, marki, a także powłok uszlachetniających stosowanych w szkłach i innych czynników. Salon optyczny Vision Optyk zapewnia szeroki wybór oprawek w różnych przedziałach cenowych, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zapraszamy do najbliższego salonu.