fbpx

Salony Optyczne  ITALOOPTICA po raz kolejny angażują się w życie społeczne mieszkańców Łodzi, Zgierza, Głowna i okolic. Rozpoczęcie roku szkolnego zazwyczaj generuje wysokie koszty. Aby zminimalizować te wydatki dla dzieci, u których wykryto wadę wzroku została przygotowana akcja „Dobry Wzrok na Szkolny Rok”. Kampania skierowana jest do uczniów i rodziców szkół podstawowych, liceów i techników. Akcja umożliwia zakup plastikowych szkieł z antyrefleksem i filtrami UV za 1 zł dla każdego ucznia przy zakupie oprawek w salonach optycznych Italooptica. Producentem szkieł są Jeleniogórskie Zakłady Optyczne.

 

Jak odebrać szkła za 1 zł?

Zbadaj wzrok u okulisty lub w salonie ITALOOPTCA, a z badaniem przyjdź do salonu ITALOOPTCA. Specjalista pomoże dobrać oprawy dla Twojego dziecka tak aby były wygodne i przede wszystkim dobrze wyglądały. Przy zakupie wszystkich opraw za plastikowe szkła z antyrefleksem i filtrami UV zapłacisz tylko złotówkę!

Krok 1

Zbadaj wzrok dziecka u swojego lekarza lub w Italooptica

Krok 2

Zrealizuje receptę w salonie Italooptica

Krok 3

Kup okulary dla swojego dziecka a za szkła zapłacisz tylko 1 zł

Partnerzy akcji

Potrzebujesz więcej informacji?

Infolinia:  42 715 55 55

Czy Twoje dziecko potrzebuje okulary?

Dopóki nie zacznie się nauka – rodzice często mają problem z rozpoznaniem wady wzroku u dziecka. Co powinno zaniepokoić rodzica? Jeśli dziecko męczy się przy układaniu puzzli, w przedszkolu miało kłopoty z koncentracją, rozpoznawaniem symboli na odległość, mruży oczy, kiedy siedzi dalej od telewizora, nie interesuje się literkami lub cyferkami oraz skarży się na bóle głowy. Tego typu dolegliwości należy jak najszybciej skonsultować z lekarzem okulistą. Z roku na rok rośnie liczba dzieci, które z powodu wad wzroku gorzej się uczą. Zapewnienie ochrony dla wzroku malucha to zadanie rodzica. Jeśli dziecko zostanie w porę przebadane przez okulistę ma szansę na prawidłowy rozwój, a nawet całkowite wyleczenie.

Epidemia krótkowzroczności

Najczęstszą wadą wzroku u dzieci jest krótkowzroczność, a to z powodu zbyt dużej liczby godzin spędzanych nie na podwórku, ale przed telewizorem lub ekranem komputera. Z badań przeprowadzonych przez brytyjską organizację „Blind children” wynika, że od 2006 roku systematycznie wzrasta liczba dzieci niedowidzących (o 9%). Na alarm biją również naukowcy USA, Azji i Europy. W tej chwili okuliści zgodnie stwierdzają, że krótkowzroczność to w dzisiejszych czasach epidemia.

Co należy zrobić?

Jeśli okazało się, że okulista stwierdził wadę wzroku u naszego dziecka, należy jak najszybciej zrealizować receptę na szkła korygujące. W salonach ITALOOPTICA, których adresy znajdują się w zakładce „Kontakt”, za symboliczną złotówkę można nabyć szkła okularowe dziecięce z powłoką antyrefleksyjną. Dodatkowym atutem realizacji recepty w salonach ITALOOPTICA są przygotowane na ten okres promocje dotyczące oprawek, a jest w czym wybierać! Dla dziecka korekcja wad wzroku to krok na przód. Dzięki temu poprawia się koncentracja i komfort podczas nauki i zabawy. Najważniejsze to nie przegapić momentu, w którym dziecko ma jeszcze szansę na całkowity powrót do ostrego widzenia i temu służy akcja Dobry Wzrok na Szkolny Rok!

Gdzie kupić szkła za 1 zł?

Zapraszamy do naszych salonów w Łodzi, Zgierzu i Głownie.

  • Łódź, ul. Opolczyka 15
  • 42 632 03 07​
  • Łódź, ul. Armii Krajowej 34​
  • 42 682 51 55

  • Zgierz, ul. Długa 45
  • 42 715 55 55
  • Zgierz, ul. Gałczyńskiego 40
  • 42 715 27 85
  • Głowno, ul. Sikorskiego 59C
  • 42 710 76 41