fbpx
Dobry wzrok na Start 2017

Po raz kolejny ITALOOPTICA postanowiła zaangażować się w życie społeczne mieszkańców Zgierza i okolic. Mając na uwadze fakt, iż rozpoczęcie roku szkolnego generuje wysokie koszty, dla wszystkich dzieci, u których wykryto wadę wzroku, została przygotowana akcja DOBRY WZROK NA START. 

Od 1 września uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów otrzymają szkła z antyrefleksem za 1 zł. Akcja potrwa do 12 października.

Dopóki nie zacznie się nauka – rodzice często mają problem z rozpoznaniem wady wzroku u dziecka. Co powinno zaniepokoić rodzica? Jeśli dziecko męczy się przy układaniu puzzli, w przedszkolu miało kłopoty z koncentracją, rozpoznawaniem symboli na odległość, mruży oczy, kiedy siedzi dalej od telewizora, nie interesuje się literkami lub cyferkami oraz skarży się na bóle głowy. Tego typu dolegliwości należy jak najszybciej skonsultować z lekarzem okulistą. Z roku na rok rośnie liczba dzieci, które z powodu wad wzroku gorzej się uczą. Zapewnienie ochrony dla wzroku malucha to zadanie rodzica. Jeśli dziecko zostanie w porę przebadane przez okulistę ma szansę na prawidłowy rozwój, a nawet całkowite wyleczenie.

Epidemia krótkowzroczności

Najczęstszą wadą wzroku u dzieci jest krótkowzroczność, a to z powodu zbyt dużej liczby godzin spędzanych nie na podwórku, ale przed telewizorem lub ekranem komputera. Z badań przeprowadzonych przez brytyjską organizację „Blind children” wynika, że od 2006 roku systematycznie wzrasta liczba dzieci niedowidzących (o 9%). Na alarm biją również naukowcy USA, Azji i Europy. W tej chwili okuliści zgodnie stwierdzają, że krótkowzroczność to w dzisiejszych czasach epidemia.

Co należy zrobić?

Jeśli okazało się, że okulista stwierdził wadę wzroku u naszego dziecka, należy jak najszybciej zrealizować receptę na szkła korygujące. W salonach ITALOOPTICA, których adresy znajdują się w zakładce „Kontakt”, za symboliczną złotówkę można nabyć szkła okularowe dziecięce z powłoką antyrefleksyjną. Dodatkowym atutem realizacji recepty w salonach ITALOOPTICA są przygotowane na ten okres promocje dotyczące oprawek, a jest w czym wybierać! Dla dziecka korekcja wad wzroku to krok na przód. Dzięki temu poprawia się koncentracja i komfort podczas nauki i zabawy. Najważniejsze to nie przegapić momentu, w którym dziecko ma jeszcze szansę na całkowity powrót do ostrego widzenia i temu służy akcja DOBRY WZROK NA START!

Dodaj komentarz