Facefitness dla powiek
  • Post category:aktualnosci
Zespół suchego oka Italooptica

Profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej podbijają świat. Coraz więcej kobiet stara się zatrzymać oznaki starzenia, również jeśli chodzi o temat opadającej powieki. Plastykę powiek można wykonać u chirurga lub okulisty przy użyciu skalpela. Są jednak mniej inwazyjne metody, które pozwolą nam utrzymać powiekę w idealnym stanie. Facefitness dla powiek, często nazywany również jogą dla powiek to zestaw ćwiczeń i rodzaj gimnastyki twarzy którą możemy wykonać w każdych warunkach: w pracy, w domu, jadąc samochodem czy na rowerze lub też gotując. Tu liczy się systematyczność i dokładność wykonywanych ćwiczeń.

Problem opadającej powieki

Opadająca powieka określana także jako “ptoza” to nic innego jak opadanie fałdu powieki, które tworzy wrażenie oka otwartego tylko do połowy. Problem opadającej powieki dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet. Przez opadające powieki twarz wygląda na bardziej zmęczoną i smutną, uwydatniają się zmarszczki, a nadmiar skóry ogranicza pole widzenia. Powieki mogą symetrycznie opadać lub też opadająca powieka może tyczyć się tylko jednej strony. Niestety czas nie jest sprzymierzeńcem dla opadającej powieki, z wiekiem ten problem się nasila. 

Italooptica Łódź optyk, okulista - jak zadbać o wzrok

Przyczyny opadającej powieki

Ciężko stwierdzić jednoznacznie, co jest przyczyną opadającej powieki u danej osoby. Przyczyny mogą być różne. Mogą być nabyte lub też wrodzone, mogą powstać na skutek zaburzeń unerwienia, uszkodzenia mięśnia lub jego osłabienia. Często opadnięta powieka to powikłanie po nieudanym zabiegu botoxu, niemniej jednak jest to również efekt złych nawyków, których można się go pozbyć, nie używając skalpela.

Asymetrycznie opadająca powieka

Nie każdy ma świadomość tego, że do asymetrycznie opadającej powieki przyczynia się skolioza. Skrzywienie kręgosłupa powoduje nierównomierne napięcie mięśni, również na twarzy. Żeby zatem przywrócić równowagę nie wystarczy ćwiczyć tylko powiekę, należy zaangażować do ćwiczeń również całe ciało. Zakładanie nogi na nogę, noszenie torby na jednym – tym samym ramieniu, noszenie obcasów – te wszystkie nawyki działają na niekorzyść naszych powiek.

Face fitness dla powiek - metoda bez skalpela

Faceflitness dla powiek nie wymaga ingerencji chirurgicznej. Jeśli skóra nie rozciągnęła się a jedynie zsunęła to ćwiczenia mogą okazać się zbawienne. Przy pomocy regularnych ćwiczeń można podnieść powiekę bez usuwania nadmiaru skóry. Wystarczy tylko wiedzieć od czego zacząć.

1. Zacznij od postawy

Warto zacząć od ćwiczenia, które polega na wyciągnięciu się czubkiem głowy w górę – tak żeby głowa była przedłużeniem kręgosłupa. Następnie opuszczamy barki i utrzymujemy tę pozycję w ciągu dnia. Ważne jest aby nie ściągać na siłę łopatek i nie wypychać na siłę żeber do przodu. 

2. Regularny masaż

Niesamowite efekty możemy osiągną poprzez wykonywanie masażu czepca ścięgnistego. Co to takiego? Czepiec ścięgnisty jest powięzią, która pokrywa czaszkę i  przypomina czepek na basen. Ważne aby delikatnie go masować, nie trzeć włosów i nie szarpać. Masaż nie tylko podniesie powiekę, ale również pomoże w walce o gładkie czoło, a także poprawi stan włosów.

Face fitness a systematyczność

Pamiętajmy, aby osiągnąć efekt w postaci podniesionej powieki musismy poświęcić temu czas i energię. Od jednorazowych ćwiczeń nic nie ulegnie zmianie. Wszystkie zatem jest w naszych rękach, a dokładnie w naszym ciele, które poprzez odpowiednie ćwiczenia i nawyki ma zbawienny wpływ również na opadającą powiekę. 

To również może Cię zainteresować