Okulary lato 2022

Okulary nierzadko podkreślają naszą stylizację. Trendy się zmieniają, a warto być na bieżąco i wiedzieć jakie okulary wybrać, by nie popełnić modowego faux-pas. Wśród okularów na sezon letni królują okulary przeciwsłoneczne. Propozycje na ten sezon zaprezentowane przez projektantów są przeznaczone zarówno dla wyznawców minimalizmu, jak i osób, które stawiają na bogate zdobienia i oryginalność. Zatem jakie wybrać?

Jakie okulary zdominują lato 2022?

W obecnym sezonie powracają oprawki “muchy” rodem z lat 70. oraz tzw. “kocie obramówki”. Klasycznych i geometrycznych kształtów również nie zabraknie, a do łask powrócą lenonki. Najnowszym trendem mają być okulary XXL rodem ze stoku narciarskiego. Będą rządzić najróżniejsze kolory, nie tylko oprawek, ale też szkieł. Wybór jest bardzo szeroki. Kolejną interesującą opcją są okulary przeciwsłoneczne z lustrzanymi szkłami.

Jakie okulary wybrać?

Przy wyborze okularów ważną kwestię odgrywa kształt twarzy. Mimo, że każda twarz jest inna, pewne cechy charakterystyczne mogą pomóc nam w wyborze odpowiedniego modelu oprawek. Kolejnym ważnym czynnikiem, który musimy brać pod uwagę przy podejmowaniu decyzji jest nasz styl. Do stylizacji casualowej wybierzemy inne niż do stylizacji biznesowej. 

Lenonki lub muchy

Okrągłe oprawki perfekcyjnie sprawdzą się przy kwadratowych twarzach o wyrazistych rysach i mocno zarysowanych kościach policzkowych. Okulary te optycznie zaokrąglą twarz i złagodzą wyraziste rysy.

Okulary okrągłe, owalne i klasyczne papilotki, okulary oversize

Wymienione powyżej okulary idealnie sprawdzą się przy twarzy prostokątnej, zazwyczaj charakteryzowaną przez wysokie czoło i prostą linię włosów na czubku głowy. Celem tych oprawek jest wyrównanie proporcji, co jest osiągane poprzez optyczne poszerzenie.

Kwadratowe i prostokątne oprawki

Kwadratowe i prostokątne oprawki mocno podkreślą delikatną urodę i optycznie wysmuklą twarz. Sugerowane są dla osób z okrągłą twarzą mającą charakterystyczne niskie czoło i pełne policzki.

Trójkątna twarz - co wybrać?

Dla osób z twarzą w kształcie serca sugerowane są kocie oprawki bądź te oversize’owe. Osoby z taką buzią wyróżniają wyraziste kości policzkowe i szerokie czoło.

Gdzie kupić najnowsze modele?

Skoro wiemy już jakie kształty do nas pasują, jesteśmy bliżej trafionej decyzji, jednak to nie wszystko. Przy zakupie liczy się więcej czynników tj. cena, kolor szkieł czy kolor oprawek. Zapraszamy do salonów Italooptica, gdzie specjaliści przekażą Państwu fachowe porady i pomogą podjąć najlepszą możliwą decyzję.

To również może Cię zainteresować