Okulista dziecięcy - Italooptica

Okulista dziecięcy obejmuje profilaktykę, wczesną diagnostykę oraz leczenie chorób oczu. Italooptica to salon optyczny z długoletnim doświadczeniem i profesjonalnym zespołem okulistów, którzy mają świetne podejście również do tych najmniejszych pacjentów – jakimi są dziećmi. Przeprowadzamy badanie wzroku dla dzieci od 5 lat i powyżej. Badanie wzroku u dzieci często wywołuje niepotrzebny stres i niepokój związany choćby z tym że jest to pierwsza ich wizyta. Nasi specjaliści – a wśród nich dr Agata Błaszczyk i dr Bartosz Fabjański bez problemu potrafią przygotować dziecko do badania. Ważne jest aby zawsze wyjaśnić dziecku czego się może spodziewać podczas wizyty, tak aby je uspokoić.  Umów się do nas na wizytę i poproś swojego specjalistę o więcej wskazówek.

Dobry okulista dziecięcy Łódź - Jakie objawy powinny nas niepokoić?

Jak wygląda wizyta u okulisty dziecięcego Łódź - w salonie Italooptica ?

Kompleksowe badanie wymaga specjalistycznego sprzętu i fachowej wiedzy okulistycznej.

1.

Pierwszy etap badania polega na odczytaniu przez dziecko pokazywanych z określonej odległości optotypów. W zależności od wieku i umiejętności dziecka są to różnej wielkości obrazki, cyferki, zwierzaki lub literki. Badanie to pozwala ocenić ostrość wzroku, widzenie barwne i stereoskopowe oraz ustawienie gałek ocznych.

2.

Pozostałe części badania przeprowadza się po podaniu kropli do worka spojówkowego. Specjalne krople mają na celu rozluźnić mięśnie w oczach, ponieważ dzieci mają świetną zdolność akomodacji – napinania mięśni wewnątrzgałkowych. Mówiąc najprościej – mają zdolność do nieświadomego pokonywania wady wzroku.

3.

Po podaniu kropli rozszerzających źrenice (3 razy co 5 minut) okulista wykonuje badanie za pomocą autorefraktometru. Komputerowe badanie wzroku ma na celu zbadanie ostrości wzroku na podstawie pomiarów krzywizny rogówki i soczewki oka. Dziecko patrzy na oddalony przedmiot w autorefraktometrze każdym okiem oddzielnie. Badanie jest bezbolesne i polega na wpuszczeniu do oka zupełnie nieszkodliwej wiązki promieni podczerwonych. Ostatni etap badania to już dobranie odpowiednich soczewek za pomocą odpowiedniego aparatu tzw. foropteru.

Okulista niemowlęcy Łódź, Zgierz, Głowno

Szczegółowe badanie wzroku dla dzieci poniżej 5 roku życia można wykonać w specjalistycznej poradni okulistycznej w Łodzi przy ulicy Spornej 19/2 http://wspl.lodz.pl

Salon Italooptica posiada szeroką gamę różnokolorowych opraw dedykowanych dzieciom, pomożemy wybrać idealne oprawki dla Twojego dziecka. Zajrzyj do nas. Zapraszamy – odwiedź jeden z naszych salonów w Łodzi, Zgierzu lub w Głownie.