Optometrysta Łódź

Optometrysta to zawód związany z optyką i okulistyką. Jego zadaniem jest badanie wzroku oraz dobór właściwej korekcji wad. Optometria to dziedzina nauki, która ponadto zajmuje się tematem chorób narządu wzroku oraz jego rehabilitacją. Oznacza to, że optometrysta powinien potrafić dobrać ćwiczenia dla oczu tak, aby wspomóc efektywność widzenia oraz skorygować niektóre wady wzroku, np. zeza.

Optometrysta i okulista uzupełniają się wzajemnie. Okulista to lekarz – zajmuje się leczeniem chorób oczu. Optometrysta zaś zajmuje się w dużej mierze dobieraniem odpowiedniej korekcji dla narządu wzroku (soczewki, szkła) w oparciu o podstawowe badanie wzroku. Pomaga i koryguje przy którkowzroczności, nadwzroczności, astymagtyzmie i starowzroczności oraz innych wadach wzroku. Dodatkowo uzupełnia korekcję o dostępne na rynku filtry itp. Zajmuje się także sprawdzaniem przyrządów optycznych: ocenia ich działanie, bezpieczeństwo stosowania, wygodę. Ważnym aspektem pracy optometrysty jest także rehabilitacja całego układu wzrokowego. Stosuje się przy tym filtry, pryzmaty oraz terapię dopasowaną do potrzeb pacjenta.

Optometrysta w salonach Italooptica

Optometrysta - kto to?

Optometrysta to specjalista w zakresie doboru korekcji narządu wzroku oraz jego terapii. Ważnym aspektem pracy optometrysty jest wiedza. Nasi optometryści zajmują się tym zawodem już od wielu lat, a swoją wiedzę stale poszerzają na wszelkiego rodzaju szkoleniach i kursach. Aby spotkać się z optometrystą w celu doboru właściwej korekcji wzroku, zapraszamy do umawiania wizyt telefonicznie.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi salonami Italooptica w Łodzi, Zgierzu i w Głownie.

Optometrysta - czy to lekarz?

Optometrysta nie jest lekarzem i nie zajmuje się leczeniem chorób oczu. Jest to osoba, której celem jest ochrona narządu wzroku oraz rozwiązywanie problemów związanych z widzeniem  za pomocą korekcji oraz odpowiednio dobranej rehabilitacji. 

Optometrysta wspiera i uzupełnia okulistę w działaniach na rzecz dobrego widzenia. Warto skorzystać z konsultacji optometrystycznej w salonach Italooptica w przypadku problemów z widzeniem lub zaburzeń typu zez, czy zaburzeń akomodacji. 

Dobry optometrysta Łódź

Dobry optometrysta w Łodzi to specjalista, którego znaleźć można w salonach Italooptica. Stawiamy na sprawdzonych specjalistów. Kiedy udać się do optometrysty? Czasami w przypadku zaburzeń widzenia, niedopasowania okularów, czy bólów głowy spowodowanych zmęczeniem oczu można od razu umówić się na konsultację u optometrysty. Skracamy w ten sposób drogę i czas do uzyskania pomocy. Optometrysta fachowo zajmie się zbadaniem wzroku oraz doborem właściwej korekcji. Określi też jaki rodzaj korekcji będzie najbardziej odpowiedni do zaburzenia wzroku.

Zapraszamy na konsultacje u doświadczonych optometrystów w salonach Italooptica w Łodzi, Zgierzu i Głownie.

Wieloletnie doświadczenie

Profesjonalne badanie wzroku

Dobór
idealnej korekcji

Dopasowana
terapia

Optometryści w Italooptica:

Agnieszka Wożakowska

Ewa Dolacińska

Optometrysta Łódź - znajdziesz nas w 2 gabinetach Italooptica w Łodzi

UWAGA! Przed wizytą zawsze wymagamy wcześniejszego kontaktu telefonicznego!

Ceniąc czas naszych pacjentów wizyty zawsze umawiamy na daną godzinę. Aby skorzystać z konsultacji optometrysty w Łodzi należy zawsze wcześniej zadzwonić i umówić się.

Optometrysta Zgierz - 2 gabinety Italooptica w Zgierzu

UWAGA! Przed wizytą zawsze wymagamy wcześniejszego kontaktu telefonicznego!

Aby skorzystać z konsultacji optometrysty w Zgierzu należy zawsze wcześniej zadzwonić i umówić się.

Zgierz_014

Optometrysta Głowno - zapraszamy do salonu Italooptica

UWAGA! Przed wizytą zawsze wymagamy wcześniejszego kontaktu telefonicznego!

W celu skorzystania z konsultacji u optometrysty w salonie Italooptica w Głownie, prosimy o wcześniejsze telefoniczne umawianie się.

Optometrysta - poradnik okularowy

Tu znajdziesz solidną porcję informacji na najczęściej zadawane pytanie przez naszych klientów.

Nasze salony

Okulary
progresywne

Okulary do komputera

Nasze salony

Okulary
progresywne

Okulary do komputera

Okulary do pracy biurowej

Soczewki okularowe

Okulary dla kierowców

Okulary do pracy biurowej

Soczewki okularowe

Okulary dla kierowców

Aktualności

Co słychać w Italooptica oraz o nowych akcjach w naszych salonach i nie tylko.

Zmętnienie ciała szklistego - Italooptica optyk, okulista

Facefitness dla powiek

Profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej podbijają świat. Coraz więcej kobiet stara się zatrzymać oznaki starzenia, również jeśli chodzi o temat opadającej powieki. Plastykę powiek można wykonać

Czytaj więcej »