Antyrefleks - co to jest?

Antyrefleks jest to powłoka na soczewkach okularowych, która zwiększa kontrast i poprawia estetykę widzenia. Zredukowana zostaje liczba odbić światła, co zwiększa przejrzystość. Warstwa ta chroni przed zarysowaniami. Powłoki antyrefleksyjne na przestrzeni ostatnich lat zyskują coraz większe zainteresowanie wśród klientów ceniących sobie komfort widzenia, ich właściwości i estetyczne szkieł.

W naszych salonach optycznych Italooptica dobierzemy szkła z antyrefleksem dopasowane pod indywidualne potrzeby klienta. Zapraszamy do naszych salonów w Łodzi, Zgierzu i Głownie. Profesjonalne doradztwo i szeroki wybór asortymentu szkieł z antyrefleksem.

Okulary z antyrefleksem - właściwości

Dobrej jakości powłoki naniesione na nasze soczewki nie tylko powodują polepszenie komfortu widzenia, ale mogą mieć także dodatkowe właściwości. Często na powłoki antyrefleksyjne nanoszone są dodatkowe warstwy powodujące łatwiejsze utrzymanie okularów w czystości, większą odporność na zarysowania czy łatwiejsze odparowywanie. W zależności od rodzaju i ilości powłok antyrefleksyjnych mogą występować również warstwy, które wyposażają soczewkę w takie właściwości jak: hydrofobowość (odporne na wodę), oleofobowość (odporne na tłuszcz) oraz antystatyczność.  Taka soczewka redukuje przechodzenie światła niebieskiego (które występuje w smartfonach, laptopach, oświetleniu LED oraz telewizorach.

Dla kogo okulary z antyrefleksem?

  • Jeśli nie lubisz odciśniętych palców, kurzu itp. na swoich szkłach.
  • Gdy chcesz znacznie zmniejszyć zmęczenie swoich oczu.
  • Dużo pracujesz przed komputerem
  • Chcesz oglądać świat wyraźniej i w większym kontraście
  • W sytuacji, gdy pracujesz dużo w sztucznym świetle.
  • Okulary z antyrefleksem sprawdzą się, gdy jesteś kierowcą.
  • Nie chcesz widzieć odbić lub zaparowań na swoich szkłach.
  • Antyrefleks nie pęka i jest bardziej odporny.

Warto wiedzieć, powłoki antyrefleksyjne mogą być nanoszone na wszystkie rodzaje soczewek. Ich użycie w przypadku materiałów o wyższym współczynniku załamania światła jest nieodzowne. Dobrze sprawdzą się, np.  przy okularach korekcyjnych do pracy przy komputerze.