Wybór okularów dla dziecka nie jest prosty. Należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Maluchy są w ciągłym ruchu i nie usiedzą w jednym miejscu, dlatego okulary nie powinny ich ograniczać, spadać czy być zbyt ciężkie. Ciągłe poprawianie ich może irytować dorosłego, a co dopiero naszą pociechę. 

Pamiętajmy, że źle dobrane okulary dla dzieci mogą przeszkadzać, przez co tylko zniechęcą do ich noszenia. Dlatego wybierając odpowiedni model należy wziąć pod uwagę kilka czynników, wiek oraz potrzeby małego klienta. 

Jesteśmy jednym z nielicznych salonów optycznych, który oferujemy dobór okularów dla dzieci i niemowląt na terenie Łodzi i Zgierza. 

Dowiedz się więcej co warto wiedzieć przed tanim zakupem?

Jakie okulary dla dzieci i niemowląt?

Znalezienie wad wzroku u dzieci, zwłaszcza niemowląt,  nie jest łatwe. Najczęściej można je zauważyć obserwując zachowanie dziecka – czy mruży oczy, przybliża się w trakcie oglądania lub czytania. W wieku dziecięcym pojawiają się zarówno problemy z nadwzrocznością, czyli okulary będą miały soczewki tzw. plusy, jak i krótkowzrocznością – potocznie zwaną minusami. Wybierając odpowiednie okulary dla dziecka powinniśmy zwracać uwagę czy nie zawierają one szkodliwych substancji chemicznych, są odporne na zgniecenia, wyginanie oraz jak leżą na nosku. Tutaj sprawdzają się doskonale gumowe oprawki z delikatną, regulowaną gumką – to dobre rozwiązanie dla dzieci i niemowląt.

Bezpieczne okulary dla dzieci - na co zwrócić uwagę?

Regulowana gumka przy oprawkach

Elastyczny materiał

Zauszniki nie uciskające skroni

Brak metalowych elementów

Lekkie i bezpieczne tworzywo

Wygodny, anatomiczny mostek / nosek

Równomierne rozłożony ciężar oprawek

Antyalergiczny materiał

Okulary dla dzieci i niemowląt - jak to wygląda w Italooptice?

W naszym salonie optycznym Italooptica w Łodzi, Zgierzu oraz Głownie,  powiadamy szeroki asortyment okularów dla dzieci i niemowląt marki MIRAFLEX, które bez problemu dostosowują się do twarzy malucha. Poza tym są wytrzymałe i odporne na stłuczenia czy zarysowania. W salonie wykonujemy badanie okulistyczne dla dzieci, a następnie dopieramy odpowiednie okulary. 

Uwaga! Nie wykonujemy badań okulistycznych niemowlaków, ale chętnie podpowiemy i doradzimy, gdzie należy się udać, by zostały zrobione profesjonalnie (Ośrodek Pediatryczny im. Marii Konopnickiej. ul. Sporna 36/50, Łódź). Problemy okulistyczne tak małych pacjentów związane są najczęściej z ropieniem oczy, przez zapchane kanaliki. Badanie należy wykonać u lekarza okulisty dla niemowląt.  Dowiedz się więcej o dobrym okuliście w Łodzi.

Okulary dla dzieci do szkoły

Rodzice niestety wciąż zbyt mało wagi przywiązują do badania wzroku dzieci. Badania dowodzą, że blisko 20 proc. polskich dzieci rozpoczynających naukę ma problemy z ostrością widzenia lub inne schorzenia narządu wzroku. Najczęściej nie zdajemy sobie z tego sprawy, dopóki nasza pociecha nie zaczyna gorzej widzieć czy siadać w pierwszej ławce, by lepiej odczytywać z tablicy. Warto wiedzieć, że po 8. roku życia niektóre zmiany są niestety nieodwracalne, a wady wzroku mogą się pogłębić i zdecydowanie trudniej będzie z nimi walczyć. Dlatego zanim nasz maluch pójdzie do szkoły, powinniśmy udać się do specjalisty po okulary dla dzieci.

MIRAFLEX - okulary dla Twojego dziecka

Od wielu lat firma Miraflex poświęca się tworzeniu najbardziej odpowiednich okularów dla dzieci w każdym wieku. Dzięki użyciu materiałów najwyżej jakości, produkty nie uczulają, ale i  zapewniają najlepsze połączenie bezpieczeństwa, funkcjonalności i estetyki. Niezależnie od wybranej technologii, oprawa dziecięca powinna korygować wadę wzroku i pozwalać na pełną swobodę każdego dnia. Dzięki takiemu podejściu marka Miraflex jest synonimem rozwoju technicznego oprawy okularowej dla zaspokojenia potrzeby dziecka, by widzieć lepiej.