Eyedrive szkła do okularów dla kierowców

Spędzasz sporo czasu za przysłowiowym „kółkiem”? A może pracujesz jako zawodowy kierowca? Nie możesz znaleźć odpowiednich okularów dla kierowców? Jeśli tak, to z całą pewnością zdajesz sobie sprawę z faktu, że prowadzenie pojazdu wymaga nie tylko umiejętności, ale również skupienia i – co najważniejsze – dobrego wzroku. Niestety, nie każdy z nas może pochwalić się zdolnością ostrego, wyraźnego widzenia. W przypadku kierowców dodatkowym utrudnieniem są odblaski, pojawiające się w szkłach okularów. Na szczęście istnieje proste i skuteczne rozwiązanie problemu – szkła Eye Drive – dedykowane właśnie do okularów dla kierowców. Łódź jest jednym z miast, w którym możesz poznać możliwości wspomnianego rozwiązania. Jak działają okulary dla kierowców i czym kierować się przy ich wyborze?

Okulary dla kierowców na każdą porę dnia

Okulary EyeDrive, określane również jako okulary dla kierowców – w odróżnieniu od tradycyjnych soczewek – gwarantują znaczną redukcję pojawiających się odblasków -90 procent, zapewniając przy tym zarówno kontrast, jak i szerokie pole widzenia. Czy zatem warto zainwestować w okulary dla kierowców? Gdzie je kupić? Łódź, Głowno, Zgierz, Warszawa , a może inne miasto naszego kraju? Tak naprawdę bez względu na to, po jakim mieście się poruszasz, okulary EyeDrive zawsze zapewnią ci wyraźne widzenie zarówno w dzień, jak i w nocy, na autostradach czy za granicą – EyeDrive sprawdzą się w każdej sytuacji! Nie czekaj i już dziś poznaj okulary dla kierowców EyeDrive! Łódź, Głowno i Zgierz to miasta, w których znajdziesz nasze Salony Optyczne Italooptica. 

Na co zwrócic uwagę wybierając okulary dla kierowców?

Okulary dla kierowcy nie mogą ograniczać pola widzenia. Niestety modne oprawki o szerokich zausznikach znacznie ograniczają pole widzenia, co może powodować, że nie widzimy auta z boku.

Do okularów dla kierowcy w Łodzi często wzbogacamy w powłokę antyrefleksyjną, ponieważ ogranicza zakłócenia od promieni świetlnych, wzmacnia głębię koloru i podwyższa kontrast widzenia. Dowiedz się więcej o okularach z antyrefleksem.

Kolor ma znaczenie! Warto wybierać okulary dla kierowcy z soczewkami w kolorze brązowym oraz szarym,  natomiast unikać odcieni bardzo ciemnych, które całkowicie blokują dostęp światła. Całkowicie czarne soczewki są zakazane na drodze.

Do jazdy w nocy sprawdzą się okulary dla kierowców z polaryzacją, które poprawiają przejrzystość widzianych barw, wyraźny powodują, że obraz jest wyraźny i blokują nasze oko przed odblaskami. Dowiedz się więcej o polaryzacji.

Ważne jest, aby okulary dla kierowców były przede wszystkim lekkie, wytrzymałe i wygodne. Jest to istotne kiedy dużo czasu spędzamy “za kierownicą”.

Przed wybraniem okularów dla kierowców radzimy, aby skontaktować się ze specjalistą. Podczas badań pod kątem jazdy w nocy okulista sprawdzi czy nie cierpimy na zaburzenia widzenia (“ślepota zmierzchowa” czy “podwójne widzenie”).

Jakie okulary dla kierowców do jazdy nocą?

To, co najbardziej przeszkadza kierowcy w nocy, to odblaski świateł latarni i nadjeżdżających pojazdów. Światło jest rozpraszane i odbijane m.In. Przez szybę samochodową czy powierzchnię szkieł okularowych, nawet tych z powłoką antyrefleksyjną. Eyedrive to unikalne szkła ze specjalistyczną powłoką antyrefleksyjną, która redukuje prawie do zera odblaski od powierzchni szkieł, szczególnie w nocy, co przyda się zawodowym kierowcom. Niestety odblaski i rozproszone światła na szybie samochodowej pozostają. Aby zredukować odblaski od szyby samochodowej najlepszym sposobem jest utrzymywanie jej w idealnej czystości. Jeśli szukasz odpowiednich okularów dla kierowców do jazdy nocą! Szkła okularowe EyeDrive to idealne okulary dla kierowców zawodowych z antyrefleksem, ponieważ stanowią unikalną kombinacja powłoki antyrefleksyjnej, materiału soczewki oraz jej konstrukcji.

A co z ochroną przed oślepiającym słońcem za dnia?

Szkła EyeDrive w wersji Transitions XTRActive to idealny wybór okularów dla kierowców – zaciemniają się umiarkowanie za szybą samochodu, co oznacza, że w słoneczny dzień zapewnią komfort jazdy. W zależności od ilości światła słonecznego, mogą zabarwić się aż do poziomu szkieł przeciwsłonecznych dla kierowców. Każda para szkieł posiada swój unikalny certyfikat autentyczności oraz objęta jest gwarancją adaptacji. Czym tak naprawdę są Transition? To nazwa szkieł, które zaciemniają się pod wpływem UV oraz w mniejszym stopniu pod wpływem światła widzialnego. Zapewniają komfort dla każdego dnia.