Okulary do komputera z powłokami antyrefleksyjnymi

Nie wiesz jakie okulary do komputera wybrać? Może okulary z antyrefleksem? Spokojnie, pomożemy Ci! Coraz więcej osób pracujących przy ekranach komputerowych cierpi na CVS – Computer Vision Syndrome. Szacuje się, że problem może dotyczyć od 50% do 90% procent osób. Wśród symptomów dolegliwości wymienić należy m. in.: napięcie mięśni oczu, zamazane i podwójne widzenie, zaburzenia w widzeniu kolorów. Poza tym oczy wydają się zmęczone, wysuszone i podrażnione.

Okulary do komputera - ochrona naszych oczu w pracy!

Podstawowym sposobem niwelacji negatywnych objawów CVS jest ochrona oczu przy pomocy okularów lub soczewek kontaktowych z powłoką antyrefleksyjną. Takie szkła lub soczewki nie muszą mieć nawet charakteru korekcyjnego, tzn. są przeznaczone nawet dla osób, które nie posiadają wady wzroku, ale pracują dużo przy monitorach komputerowych lub prowadzą samochody.

Okulary z antyrefleksem do komputera - jakie wybrać?

Kupując okulary do pracy przy komputerze warto zwrócić uwagę na ich ochronę. Powłoka antyrefleksyjna (w skrócie AR) ma za zadanie eliminować uciążliwe odblaski świetlne powstające na gładkich powierzchniach soczewki oraz poprawiać poczucie kontrastu. Z kolei powłoka hydrofobowa powoduje, że soczewka jest twardsza, szybciej odparowuje, a ponadto jest łatwiejsza w czyszczeniu.

Często zdarza się, że wada wzroku jest ukryta, ponieważ pokrywana jest wysiłkiem akomodacyjnym oka. Taka wada – choć niewidoczna – ma jednak wpływ na szybkie zmęczenie, osłabienie koncentracji, ponadto wywołuje szereg innych dolegliwości. Masz wątpliwości? Sprawdź czym polegają okulary z antyrefleksem.

Zapraszamy do naszych salonów, gdzie doradzimy Ci jakie szkła powinieneś stosować oraz zalecimy ćwiczenia, jakie należy wykonywać w czasie przerw w pracy wzrokowej oraz jakie warunki otoczenia powinny panować w czasie pracy przy komputerze.