Nie wiesz jakie okulary do komputera wybrać? Może okulary z antyrefleksem? Spokojnie, pomożemy Ci! Coraz więcej osób pracujących przy ekranach komputerowych cierpi na CVS – Computer Vision Syndrome. Szacuje się, że problem może dotyczyć od 50% do 90% procent osób. Wśród symptomów dolegliwości wymienić należy m. in.: napięcie mięśni oczu, zamazane i podwójne widzenie, zaburzenia w widzeniu kolorów. Poza tym oczy wydają się zmęczone, wysuszone i podrażnione. W naszej ofercie Italooptica znajdą Państwo szeroki wybór okularów do komputera. Zachęcamy do sprawdzenia co warto wiedzieć przed zakupem?

okulary-do-komputera-italooptica-2

Okulary do pracy przy komputerze

Okulary do pracy przy komputerze, to skuteczna ochrona oczu każdego z nas przed działaniem monitora. Dlaczego jest tak ważne, aby używać okularów do komputera? Pozornie kilkugodzinna praca z monitorem jest dla oczu męcząca i wyczerpująca, przez szkodliwe działanie emisji promieniowania. 

Jeśli po pracy z komputerem odczuwamy: 

  • łzawienie oczu,
  • pieczenie oczu 
  • bóle głowy,

warto rozważyć zaopatrzenie się w okulary do pracy przy komputerze. Powinniśmy dbać o wzrok by zapewnić mu jeszcze lepszą ochronę, a zdecydowanie pomagają w tym  specjalne okulary do komputera.

Okulary do komputera - ochrona naszych oczu w pracy!

Podstawowym sposobem niwelacji negatywnych objawów CVS jest ochrona oczu przy pomocy okularów lub soczewek kontaktowych z powłoką antyrefleksyjną. Takie szkła lub soczewki nie muszą mieć nawet charakteru korekcyjnego, tzn. są przeznaczone nawet dla osób, które nie posiadają wady wzroku, ale pracują dużo przy monitorach komputerowych lub prowadzą samochody. Kiedy warto udać się do specjalisty? Monitory komputerów, smartphony i tablety emitują światło niebieskie, które źle wpływa na nasz wzrok. Długie siedzenie przed nim może powodować widzenie za mgłą, zmiany refrakcji, ból głowy, suchość oczu, widzenie podwójne oraz zaburzenie widzenia barw.

Jakie okulary do pracy przy komputerze?

Warto zainwestować w powłokę utwardzającą, która zwiększa twardość soczewki i chroni przed zarysowaniem.

Warto zaopatrzyć się w okulary z antyrefleksem, który daje 100% ochrony przed promieniami UV.

Warto także wybrać takie szkła, które mają odpowiednie powłoki antyelektrostatyczne. Dzięki temu szkło nie przyciąga kurzu i pyłków.

Okulary do komputera muszą być oczywiście dobrze dopasowane. Okulary, które będą źle dobrane mogą spowodować różne problemy ze wzrokiem.

Okulary z antyrefleksem do komputera

Kupując okulary do pracy przy komputerze warto zwrócić uwagę na ich ochronę. Powłoka antyrefleksyjna (w skrócie AR) ma za zadanie eliminować uciążliwe odblaski świetlne powstające na gładkich powierzchniach soczewki oraz poprawiać poczucie kontrastu. Z kolei powłoka hydrofobowa powoduje, że soczewka jest twardsza, szybciej odparowuje, a ponadto jest łatwiejsza w czyszczeniu.

Często zdarza się, że wada wzroku jest ukryta, ponieważ pokrywana jest wysiłkiem akomodacyjnym oka. Taka wada – choć niewidoczna – ma jednak wpływ na szybkie zmęczenie, osłabienie koncentracji, ponadto wywołuje szereg innych dolegliwości. Masz wątpliwości? Sprawdź czym polegają okulary z antyrefleksem.

Zapraszamy do naszych salonów, gdzie doradzimy Ci jakie szkła powinieneś stosować oraz zalecimy ćwiczenia, jakie należy wykonywać w czasie przerw w pracy wzrokowej oraz jakie warunki otoczenia powinny panować w czasie pracy przy komputerze.