Okulary progresywne kiedy i dlaczego należy je kupić?

Okulary progresywne – to bardzo praktyczne rozwiązanie dla osób które jednocześnie mają ograniczone pole widzenia z bliska jaki i na dalsze odległości. To okulary które zapewniają idealne widzenie na każdą odległość. 

U większości osób średnio po 40-stym roku życia pojawiają się trudności z widzeniem przedmiotów znajdujących się blisko oka. Jest to związane z fizjologicznym naturalnym starzeniem się oczu. Pierwszym objawem są trudności z czytaniem z bliska, a czasem dodatkowo pojawia się problem z widzeniem na dalsze odległości. Idealnym wyborem będą wówczas okulary progresywne.

Dla kogo okulary progresywne?

Okulary progresywne są najlepszym rozwiązaniem dla ciebie, jeśli:

Masz problem z wyraźnym widzeniem przedmiotów znajdujących się blisko ciebie,

 Trudność sprawia ci przeczytanie drobnego druku,

Odsunięcie tekstu od oczu poprawia ostrość jego widzenia,

Chcesz widzieć wyraźnie, podczas prowadzenia auta,

Jesteś w wieku od ok. 40-45 lat i czujesz, że Twój wzrok się pogarsza.

Okulary progresywne co to takiego?

Okulary progresywne charakteryzują się posiadaniem szkieł ze zmienną ogniskową. Szczególne dla tego typu okularów są szkła z płynnym przejściem z soczewki minusowej na soczewkę plusową. Dolna część okularów progresywnych jest zaopatrzona w soczewkę skupiającą, więc wystarczy skierować wzrok w dół, by z powodzeniem móc oddać się lekturze książki. W kolei w celu patrzenia w dal należy wykorzystywać górną część okularów (jest wyposażona w soczewkę rozpraszającą).

Jeżeli używałeś okularów tylko do chodzenia, koniecznym staje się posiadanie dwóch par: jednej do chodzenia, drugiej do czytania. Pojawiają się wówczas problemy z uciążliwą zmianą okularów, zapominaniem jednej z par, czy zmęczeniem oczu. W takim wypadku idealnym rozwiązaniem będzie zakup okularów progresywnych w których będziesz widział wyraźnie na każdą odległość. Udzielamy tzw. GWARANCJI ADAPTACJI co znaczy że jeśli nie przyzwyczaisz się do chodzenia w naszych okularach damy Ci za darmo szkła do dali i bliży. 

Zalety okularów progresywnych

Jeśli chcesz mieć dobre okulary progresywne Łódź, Zgierz, Głowno w wyjątkowej cenie – zapraszamy do naszych salonów.

Okulary progresywne czy soczewki progresywne

Intuitiv to najnowsza soczewka progresywna dostępna w naszych salonach w Łodzi, Zgierzu i Głownie, która bierze pod uwagę specyficzne postawy osób praworęcznych i leworęcznych oraz anatomię oka i ciała. Strefy widzenia są dopasowane indywidualnie do użytkownika. Soczewka progresywna to taka soczewka okularowa, w której moc korekcyjna zmienia się płynnie w zależności od tego, z jakiej części soczewki korzysta oko. Są to soczewki dla osób po 40 roku życia, które potrzebują jedne okulary do patrzenia w dal, do bliży oraz do pracy przy komputerze. Umożliwiają takim osobom wyraźne widzenie na każdą odległość.

Szkła progresywne wyróżniają się dwiema innowacyjnymi technologiami:

Wersja ergonomiczna precyzyjnie odwzorowuje rzeczywisty sposób poruszania oczami w czasie patrzenia przez soczewki na różne odległości, kiedy użytkownik okularów wykonuje swoje codzienne czynności.

Modelu obliczeniowego użytkownicy okularów zyskują szersze pola widzenia bliży i odległości pośrednich oraz o wiele łagodniejsze przejścia pomiędzy strefami widzenia na różne odległości.

Szkła progresywne NIKON - doświadczenie i innowacja

We wrześniu 2018 r. Italooptica została członkiem prestiżowego NIKON CLUB. Dzięki temu współpracujemy przy tworzeniu najlepszych na świecie  soczewek progresywnych. Nikon to marka ciesząca się ponad 100-letnią tradycją w branży optycznej. Jej produkty są znane i cenione na całym świecie. W dzisiejszych czasach soczewki optyczne są praktycznie wszędzie, od aparatów fotograficznych, przez obiektywy, mikroskopy, po teleskopy, a nawet skanery medyczne. Działy Badań i Rozwoju każdej z tych dziedzin nieustannie pracują nad nowymi technologiami i dzielą się ze sobą doświadczeniem. Wszystko po to, by dokonać przełomowych postępów w przemyśle optycznym, tworząc najbardziej zaawansowane zastosowania. Nowa oferta okularów progresywnych NIKON jest już dostępna w salonach Italooptica.

Okulary progresywne cena

Bardzo częstym pytaniem jest “Ile kosztują okulary progresywne”? W naszych salonach oferujemy najlepszą jakość w stosunku do ceny. Zapewniamy szeroki wybór opraw oraz atrakcyjny cennik okularów progresywnych. Dopasujemy go do każdego portfela. Jeśli Interesują Cię okulary progresywne w Łodzi, Zgierzu czy Głownie – zapraszamy do naszych salonów.

Jeśli pogorszył Ci się wzrok, nie chcesz nosić dwóch par okularów, a Twoje “ręka jest za krótka” do czytania – to znać, że warto odwiedzić salon optyczny Italooptica i zapytać o okulary progresywne – Intuitiv®Plus, które pozwalają na pełną swobodę widzenia. Umożliwiają one wyraźne i płynne widzenie we wszystkich odległościach zarówno z bliska, jak i daleka. W naszym gabinetach wykonamy potrzebne badania, dobierzemy okulary progresywne dostosowane do potrzeb i stylu życia klienta. Pamiętać należy, że każda osoba potrzebuje innych soczewek progresywnych.

soczewki, okulary progresywne