okulary rayban łódź na zimę

Zimą wbrew powszechnemu przekonaniu nie musimy rozstawać się z ulubionym wakacyjnym dodatkiem. Mowa tutaj o okularach przeciwsłonecznych RayBan, które idealnie sprawdzą się, kiedy za oknem pada śnieg, ale pogoda jest piękna. Warto wiedzieć, że promienie słoneczne są odczuwane dla oczu również zimą. Okulary przeciwsłoneczne są bowiem nie tylko doskonałym uzupełnieniem zimowych stylizacji, ale i stanowią ogromna ochronę dla oczu. O tej porze roku, najczęściej wybierane w naszym salonie w Łodzi są modele RayBan z polaryzacją. Dlaczego warto je kupić i na czym polega ich fenomen?

Dlaczego warto nosić okulary przeciwsłoneczne zimą?

Promienie słoneczne odczuwane zimą, podczas pięknych dni, są bardzo nieprzyjemne, ponieważ odbijają się od śniegu, co dla naszych oczu jest bardzo męczące i szkodliwe. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do zjawiska nazywanego “śnieżną ślepotą”, czyli ostre zapalenie spojówek spowodowane intensywną ekspozycją na promieniowanie ultrafioletowe, które prowadzi do oparzenia gałki ocznej. To bardzo niebezpieczne zjawisko dla naszego wzroku. Nie wszyscy wiedzą, że śnieg odbija ponad 85% promieni słonecznych. Dlatego warto zimą nosić również okulary przeciwsłoneczne RayBan, najlepiej z polaryzacją.

Na czym plega polaryzacja RayBan w Italooptice?

Fenomen soczewek polaryzacyjnych polega na prostowaniu fal świetlnych poprzez blokadę rozproszonych fali świetlnych. W okularach z polaryzacją naturalne promienie słońca nas już nas nie oślepiają, więc komfort jazdy jest większy. Światło wpadające do naszego oka jest filtrowa, więc obraz staje się dla nas mniej drażliwy. Kolory w okularach polaryzacyjnych nabierają głębi, dzięki czemu wydają się bardziej wyraziste. Dowiedz się więcej o okularach z polaryzacją i wybierz model dla siebie.

Co nam dają nowe modele okularów RayBan zimą?

Duża przejrzystość

Brak mrużenia oczu

Komfort za kierownicą

Głębia koloru

Większy kontrast i nasycenie barw

Komfort śnieżnego szaleństw

Ochrona oczu dla oślepiającego słońca

Znikają odblaski i odbicia

RayBan - okulary przeciwsłoneczne na zimę

Okulary RayBan kupione w Łodzi stanowią synonim wyrafinowanego gustu i podążania za trendami. Teraz, w okresie zimowym są najczęściej wybieranym modelem nie tylko ze względu na ich estetykę i precyzję wykonania, ale również wyróżniające je polaryzację. Jej głównym zadaniem jest ochrona oczu przed odbijającymi się promieniami słońca. Filtr polaryzacyjny w okularach likwiduje nie tylko odblaski i odbicia, ale również podnosi kontrast widzenia i umożliwia dostrzeganie szczegółów. W salonie optycznym Italooptica oferujemy największy wybór modeli okularów z polaryzacją już od 120 zł oraz najlepsze RayBan w Łodzi.