fbpx

Często można spotkać się z pytaniem czym są okulary sportowe? Każdy kto ma wadę wzroku nie raz borykał się z brakiem komfortu przy bieganiu czy jeżdżeniu na rolkach. Okulary przeciwsłoneczne chronią nas przed promieniami i rażącym słońcem, ale problem wady wzroku pozostaje, co może mieć wpływ na nasze bezpieczeństwo. Rozwiązaniem są okulary sportowe wyposażone w specjalne szkła z filterm. 

Warto pamiętać, że kupując je powinniśmy zwrócić uwagę na takie elementy jak rodzaj soczewki, filtr UV, polaryzacja, kolor szybek oraz możliwość ich wymiany. Takie okulary sportowe można zamówić w wersji z korektą, jak i bez. Nie tylko poprawiają widzenie, ale również chronią przed kurzem, piachem i pyłkami, które mogą utrudniać ćwiczenia na dworze.

Okulary sportowe - dla kogo?

Okulary sportowe są dla wszystkich aktywnych. Niezależnie czy ćwiczysz rekreacyjnie czy zawodowo. Powinny nie tylko komfortowo przylegać do twarzy, ale również odbijać światło – nie będzie nas razić przy jeździe na rowerze czy bieganiu. Szczególnie ważny jest dobór modelu do dyscypliny sportowej, którą zamierzamy uprawiać oraz dopasowanie okularów do panujących aktualnie warunków atmosferycznych. Okulary dla narciarzy powinny mieć mocniejszy filtr UV, niż biegacze czy kolarze. Poza tym, rowerzyści często korzystają z okularów o lustrzanej powłoce i kolorowych szkłach. Decydując się na okulary dla aktywnych nie można zapomnieć, że powinny zawierać filtry UV oraz polaryzację. 

Na co zwrócić uwagę kupując okulary sportowe?

Wybór okularów dla aktywnych to nie lada wyzwanie, dlatego przy zakupie należy uwzględnić kilka aspektów:

  • polaryzacja – okulary z polaryzacją ograniczają powstawanie refleksów świetlnych oraz niwelują odblaski.
  • filtry UV- moc filtrów zależy od przeznaczenia na szych okularów sportowych. Jeśli planujemy wycieczki po górach lub zimowe szaleństwo na nartach, to lepiej wybrać okulary z mocnym filtrem. Dobre modele okularów sportowych powinny blokować promieniowanie UVA i UVB niemal w stu procentach.
  •  wymienne szkła sportowe –  to bardzo dobre wyjście jeśli uprawiamy kilka rodzajów sportów w różnych warunkach pogodowych.
  • komfort – takie okulary dla aktywnych przede wszystkim muszą być komfortowe i doskonale przylegać do twarzy. Powinny być tak lekkie, jakbyśmy nie mieli nic „na nosie”.

Sprawdź naszą ofertę okularów sportowych Oakley lub odwiedź nas w salonie Italooptica.