Okulary sportowe – często można spotkać się z pytaniem co kryje się pod tą nazwą. Każdy kto ma wadę wzroku nie raz borykał się z brakiem komfortu przy bieganiu czy jeżdżeniu na rolkach. Okulary przeciwsłoneczne chronią nas przed promieniami i rażącym słońcem, ale problem wady wzroku pozostaje, co może mieć wpływ na nasze bezpieczeństwo. Rozwiązaniem są okulary sportowe wyposażone w specjalne szkła z filtrem.

Warto pamiętać, że kupując okulary sportowe powinniśmy zwrócić uwagę na takie elementy jak rodzaj soczewki, filtr UV, polaryzacja, kolor szybek oraz możliwość ich wymiany.

Takie okulary sportowe można zamówić w wersji z korektą, jak i bez. Nie tylko poprawiają widzenie, ale również chronią przed kurzem, piachem i pyłkami, które mogą utrudniać ćwiczenia na dworze.

Okulary sportowe - dla kogo?

Okulary sportowe są dla wszystkich aktywnych. Niezależnie czy ćwiczysz rekreacyjnie czy zawodowo. Powinny nie tylko komfortowo przylegać do twarzy, ale również odbijać światło – nie będzie nas razić przy jeździe na rowerze czy bieganiu. Szczególnie ważny jest dobór modelu do dyscypliny sportowej, którą zamierzamy uprawiać oraz dopasowanie okularów do panujących aktualnie warunków atmosferycznych. Okulary dla narciarzy powinny mieć mocniejszy filtr UV, niż biegacze czy kolarze. Poza tym, rowerzyści często korzystają z okularów o lustrzanej powłoce i kolorowych szkłach. Decydując się na okulary dla aktywnych nie można zapomnieć, że powinny zawierać filtry UV oraz polaryzację. Istotne by nas chroniły przed oślepieniem, kurzem, brudem, wiatrem i deszczem.

Na co zwrócić uwagę kupując okulary sportowe?

Wybór okularów dla aktywnych to nie lada wyzwanie, dlatego przy zakupie należy uwzględnić kilka aspektów:

  • polaryzacja – okulary z polaryzacją ograniczają powstawanie refleksów świetlnych oraz niwelują odblaski.
  • filtry UV- moc filtrów zależy od przeznaczenia na szych okularów sportowych. Jeśli planujemy wycieczki po górach lub zimowe szaleństwo na nartach, to lepiej wybrać okulary z mocnym filtrem. Dobre modele okularów sportowych powinny blokować promieniowanie UVA i UVB niemal w stu procentach.
  •  wymienne szkła sportowe –  to bardzo dobre wyjście jeśli uprawiamy kilka rodzajów sportów w różnych warunkach pogodowych.
  • komfort – takie okulary dla aktywnych przede wszystkim muszą być komfortowe i doskonale przylegać do twarzy. Powinny być tak lekkie, jakbyśmy nie mieli nic „na nosie”.

Sprawdź naszą ofertę okularów sportowych Oakley lub odwiedź nas w salonie Italooptica.

Okulary sportowe korekcyjne

Okulary sportowe korekcyjne to idealne rozwiązanie dla sportowców, które pozwala jednocześnie na obniżenie poziomu komfortu oraz osiąganie lepszych wyników. Pozwalają również uniknąć różnego rodzaju kontuzji. Okulary tradycyjne zdecydowanie utrudniają uprawianie sportu : zsuwają się z nosa, są ciężkie, często mokre lub zaparowane – w zależności od warunków atmosferycznych. Często w trakcie sportowych aktywności są przyczyną wielu urazów oczy czy twarzy. Idealną alternatywą są sportowe okulary korekcyjne, wykonane z ultralekkiego tworzywa, o specjalnej konstrukcji. Idealnie sprawdzą się przy uprawianiu sportu ponieważ : są wygodne i nie uciskają, minimalizują ryzyko obrażeń w trakcie upadku, nie są podatne na uszkodzenia w wyniku upadku i uderzenia oraz mają dobrą przyczepność.

Wybierając sportowe okulary korekcyjne, warto zwrócić uwagę czy idealnie pasują do naszej twarzy i czy gwarantują dobre pole widzenia. Istotny jest również filtr chroniący przed promieniowaniem UV. Bardzo dobre okulary sportowe charakteryzują się również powłoka hydrofobową – przeciw parowaniu szkieł. Praktycznym rozwiązaniem są również okulary wyposażone z zauszniki antypoślizgowe.

Okulary przeciwsłoneczne sportowe

Sportowe okulary przeciwsłoneczne są dedykowane wszystkim sportowcom którym przeszkadza promieniowanie słoneczne, niezależnie czy jeździsz na rowerze, biegasz, spacerujesz po górach lub spędzasz czas na innej aktywności. Przeciwsłoneczne okulary sportowe idealnie dopasowują się do twarzy, dzięki czemu chronią oczy nie tylko przed słońcem, ale i znajdującym się na zewnątrz kurzem oraz piaskiem. Okulary przeciwsłoneczne pozwalają zwiększyć widoczność a tym samym efektywność w danym sporcie i sprawdzą się idealnie nie tylko w porze letniej. Sprawdzą się również zimą, na przykład gdy spędzamy wolny czas w górach. Okulary tego typu dodatkowo dodają designu dzięki kolorom i wzorom.

Sprawdź naszą ofertę okularów sportowych Oakley lub odwiedź nas w salonie Italooptica.

Ile kosztują okulary sportowe?

Wybór okularów sportowych jest ogromny, a przedział cenowy bardzo zróżnicowany – wszystko zależy od naszych potrzeb, oczekiwań względem sportowych okularów ale również i i od naszego budżetu jakim dysponujemy. Pamiętajmy, że dobre, bezpieczne okulary powinniśmy kupować nie na stoiskach czy w sklepach z ubraniami i dodatkami ale koniecznie u optyka albo w sklepach specjalizujących się w sprzedaży okularów przeciwsłonecznych. W salonach Italooptica : w Łodzi, Zgierzu oraz Głownie znajdziesz najlepsze ceny i promocje.