Jakie zadanie spełnia polaryzacja w naszych okularach

Słyszałeś wiele o okularach polaryzacyjnych, ale nie do końca orientujesz co to znaczy? Filtr polaryzacyjny w okularach likwiduje odblaski i odbicia – podnosi kontrast widzenia i umożliwia dostrzeganie szczegółów. Okulary z polaryzacją są idealne do prowadzenia samochodu lub odpoczynku w słońcu. 

Okulary polaryzacyjne męskie i damskie

Okulary polaryzacyjne to stosunkowo nowy trend w branży okulistycznej, który na dobre zagościł w świecie okularów przeciwsłonecznych do ochrony oczu. W naszych salonach optycznych Italooptica bardzo często spotykamy się z pytaniem, właśnie o ten model.  Jest to bardzo dobre rozwiązania dla tych, którzy maja bardzo wrażliwe na światło słoneczne oczy lub dużo muszą jeździć samochodem. Okulary polaryzacyjne posiadają specjalnie wykonane soczewki, które polaryzują światło, co stanowi swojego rodzaju filtr. Dzięki temu nasze oczy się nie męczą.

Co daje polaryzacja w okularach polaryzacyjnych?

Duża przejrzystość

W okularach polaryzujących nie odczuwa się efektu parowania szkieł.

Brak mrużenia oczu

Światło wpadające do naszego oka jest filtrowa, więc obraz staje się dla nas mniej drażliwy.

Komfort za kierownicą

W okularach z polaryzacją naturalne promienie słońca nas już nas nie oślepiają, więc komfort jazdy jest większy.

Głębia koloru

Kolory w okularach polaryzacyjnych nabierają głębi, dzięki czemu wydają się bardziej wyraziste.

Dzięki okularom polaryzacyjnym, widziany przez okulary obraz będzie bardziej przejrzysty, wyraźny, pełen kolorów. Zobacz również okulary dla kierowców do jazdy w nocy i ciesz się zdrowiem swoich oczu.