Polaryzacja w okularach - jakie spełnia zadania?

Słyszałeś wiele o okularach polaryzacyjnych, ale nie do końca orientujesz co to znaczy? Polaryzacja wykorzystuje efekt rozchodzenia się światła i porządkuje go tak, by widziany przez soczewkę polaryzacyjną obraz był wyraźny, a barwy o wiele głębsze. Filtr polaryzacyjny w okularach likwiduje odblaski i odbicia – podnosi kontrast widzenia i umożliwia dostrzeganie szczegółów.

W naszym salonie Italooptica w Łodzi posiadamy szeroki wybór, nowoczesnych okularów z polaryzacją, które  są idealne do prowadzenia samochodu w nocy lub odpoczynku w słońcu. Dowiedz się na co zwrócić uwagę wybierając okulary z polaryzacją?

Na czym polega polaryzacja w okularach?

Na soczewki nanoszona jest specjalna powłoka polaryzacyjna, która niweluje światło, które odbija się od jasnych, poziomych powierzchni. Wykorzystuje efekt rozchodzenia się światła i porządkuje go tak, abyśmy widzieli obraz z wyraźniejszymi kolorami, kształtami itp. Dzięki temu zjawisku łatwo nam odróżnić zimą śnieg od lodu. Powłoka ta blokuje i pochłania fale świetlne. Dzięki temu ograniczają ryzyko oślepienia.

Co daje polaryzacja w okularach polaryzacyjnych?

Duża przejrzystość

W okularach polaryzujących nie odczuwa się efektu parowania szkieł.

Brak mrużenia oczu

Światło wpadające do naszego oka jest filtrowa, więc obraz staje się dla nas mniej drażliwy.

Komfort za kierownicą

W okularach z polaryzacją naturalne promienie słońca nas już nas nie oślepiają, więc komfort jazdy jest większy.

Likwidacja odblasków

Polaryzacja okularów działa jak blokada dla oka, dzięki której nie razi nas słońce.

Wygoda zimą

Dowiedz się więcej o okularach RayBan z polaryzacja na zimę – tutaj

Głębia koloru

Kolory w okularach polaryzacyjnych nabierają głębi, dzięki czemu wydają się bardziej wyraziste.

Okulary polaryzacyjne

Okulary polaryzacyjne to stosunkowo nowy trend w branży okulistycznej, który na dobre zagościł w świecie okularów przeciwsłonecznych do ochrony oczu. W naszych salonach optycznych Italooptica bardzo często spotykamy się z pytaniem, właśnie o ten model.  Jest to bardzo dobre rozwiązania dla tych, którzy maja bardzo wrażliwe na światło słoneczne oczy lub dużo muszą jeździć samochodem. Okulary polaryzacyjne posiadają specjalnie wykonane soczewki, które polaryzują światło, co stanowi swojego rodzaju filtr. Dzięki temu nasze oczy się nie męczą.

Dzięki okularom polaryzacyjnym, widziany przez okulary obraz będzie bardziej przejrzysty, wyraźny, pełen kolorów. Zobacz również okulary dla kierowców do jazdy w nocy i ciesz się zdrowiem swoich oczu.