Zaparowane okulary potrafią dać się we znaki okularnikom. Szczególnie w okresie jesienno – zimowym, kiedy temperatury na zewnątrz są dużo niższe niż w pomieszczeniach.

Zazwyczaj noszący okulary przyzwyczajają się do tego, że okulary po wejściu z chłodnego dworu do cieplejszego pomieszczenia po prostu parują i to utrzymuje się przez jakiś czas. W tym czasie słabiej widzimy, mamy mocno ograniczone pole widzenia. Musimy czasem nawet zdjąć okulary, bo nie widzimy dosłownie nic, a chcemy przejść do kolejnych pomieszczeń. Jest to niewygodne. Czy możemy z tym walczyć?

Dobry optyk doradzi rozwiązanie naszego problemu. Zapraszamy do naszych salonów optycznych w Łodzi, Zgierzu i Głownie. 

Dlaczego mamy czasami zaparowane okulary?

Czasami zastanawiamy się jaki jest powód tego, że okulary nam parują? Zjawisko to nasila się w okresie od jesieni do wiosny, gdy temperatura na zewnątrz jest niższa niż temperatura w pomieszczaniu. Woda, która zawarta jest w powietrzu osadza się na szkłach okularowych. Kiedy wchodzimy do pomieszczenia lub budynku, woda ta pod wpływem ocieplenia się temperatury zmienia stan skupienia, paruje. Stąd zjawisko zaparowanych okularów. 

W obecnej dobie jest mnóstwo różnych sposobów na to, aby okulary nie ulegały zaparowaniu pod wpływem zmiany temperatury z chłodniejszej na cieplejszą. Jednym z rozwiązań jest zastosowanie w okularach specjalnego rodzaju szkieł Optifog. W naszych salonach optycznych w Łodzi, Zgierzu oraz w Głownie znajdą Państwo profesjonalny dobór takich szkieł. Zapraszamy do salonów Italooptica.

Maseczka parujące okulary

W czasie pandemii, kiedy jesteśmy zobligowani do stosowania środków ochrony osobistej w postaci m.in. maseczek, zjawisko zaparowanych okularów przysparza jeszcze większych problemów. Okulary są zaparowane już nie tylko wtedy, gdy zmieniamy otoczenie z chłodniejszego na cieplejsze, ale także w czasie, gdy nosimy maseczkę ochronną. Kiedy oddychamy, wydychane powietrze osadza się na okularach i one parują. Wtedy słabo widzimy, a czasami nawet nie widać nic. Wówczas jesteśmy zmuszeni zdjąć okulary z nosa albo często przecierać szkła specjalną chusteczką, aby ich nie zniszczyć.

Sposób na zaparowane okulary

W naszych salonach optycznych mamy sposób na zaparowane okulary. Polecamy wymianę szkieł na takie z powłoką Optifog, która:

  • jest wytrzymała,
  • zapobiega zaparowywaniu szkieł,
  • nie ma wpływu na to, jak widzimy w szkłach,
  • łatwo się czyści.

Zapraszamy do naszych salonów optycznych Italooptica – doradzimy najlepsze rozwiązanie dla Twoich problemów z parującymi okularami.

Zaparowane okulary w maseczce - mamy rozwiązanie!

Powłoka Optifog może być zastosowana w każdego rodzaju szkłach okularowych, zarówno korekcyjnych, jak i takich z dodatkowymi funkcjami, np. fotochromatycznymi. Dzięki temu możesz cieszyć się ze swoich okularów, które są dokładnie takie same jak dotychczas, ale zyskały nowe udogodnienie – nie parują! Warto zastanowić się nad zmianą szkieł na Optifog. Optycy w salonach Italooptica doradzą i dobiorą najbardziej odpowiadające Waszym oczekiwaniom szkła. Warto skorzystać z ich fachowej porady.