Salony optyczne Italooptica zapraszają

Italooptica to sieć salonów optycznych. Działamy na terenie Łodzi, Zgierza oraz Głowna. Posiadamy szeroki wybór oprawek i szkieł okularowych. Nasi wykwalifikowani optometryści dobiorą okulary, które będą nie tylko ozdobą, ale także wpasują się w Twój tryb życia.

Zapraszamy do naszych salonów optycznych w Łodzi, Zgierzu i Głownie. 

Naszym celem jest zapewnienie nie tylko najwyższej jakości widzenia, lecz również dopasowania okularów do indywidualnej charakterystyki każdej z odwiedzających nas osób. Jesteśmy społecznie odpowiedzialną firmą optyczną działającą na terenie woj. łódzkiego, a optyka jest nie tylko naszym zawodem, lecz również powołaniem. Korzystając z najnowocześniejszych technologii oraz bogatego doświadczenia jesteśmy w stanie zapewnić najbardziej indywidualne podejście do każdego problemu związanego ze wzrokiem. Co więcej, szeroki zakres dostępnych produktów, znajomość aktualnych trendów oraz zasad stylistycznych funkcjonujących przy dopasowywaniu odpowiednich okularów pozwala nam na kompleksową pomoc przy wyborze odpowiedniej pary.

Dlaczego salony optyczne Italooptica?

Bogata historia, wiedza
i doświadczenie

Jesteśmy rodzinną firmą, która w branży optycznej działa od 2000 r.

Rozpoczęliśmy od projektowania oraz produkcji własnej kolekcji okularów korekcyjnych dostępnych w naszym salonie optycznym. Stopniowo do oferty włączaliśmy przodujące światowe marki, jak i niezależne produkcje.

Aktualnie posiadamy autoryzację na sprzedaż (w niektórych przypadkach na wyłączność) 19 wyselekcjonowanych marek. 

Wykwalifikowany personel i sprawdzeni lekarze specjaliści

Wszyscy optycy dostępni w naszych salonach optycznych posiadają wykształcenie optyczne udokumentowane ukończeniem szkoły technicznej. Cały czas dbamy o rozwój naszego zespołu i poszerzanie wiedzy oraz rozwijanie kompetencji i kwalifikacji. Zdajemy sobie sprawę, że optyka to branża rozwijająca się w niezwykle szybkim tempie dlatego też stawiamy na cykliczne szkolenia, które pozwalają na poznanie najnowocześniejszych technologii naszym klientom.

Lekarze, z którymi współpracujemy to wykwalifikowani specjaliści z dziedziny okulistyki. Wszyscy uczestniczą w cyklicznych kongresach naukowych i sympozjach międzynarodowych.

Zawsze modni, zawsze nowe kolekcje, szeroki wybór światowych marek

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest moda okularowa. Dlatego też nasz zespół bierze udział w najważniejszych światowych targach (Paryż, Mediolan, Pekin) – pozwala to na poznanie i aplikację najnowszych trendów. 

Częsta aktualizacja kolekcji powoduje, że w naszych salonach optycznych próżno szukać przestarzałych modeli z poprzednich sezonów.

 

Program dobrych rekomendacji JZO

Uczestniczymy w Programie Dobrych Rekomendacji – innowacyjnym (w skali światowej) programie, wprowadzonym przez Jeleniogórskie Zakłady Optyczne. Uczestnictwo to oznacza, że zanim zaproponujemy Ci dane rozwiązanie, dowiemy się od Ciebie do czego będą używane – nie będziemy (jak większość zakładów optycznych) proponować rozwiązań niepotrzebnych i takich, które mają jedynie generować zysk dla przedsiębiorstwa – bez względu na Twoje potrzeby. 

Wysokiej klasy sprzęt optyczny

W każdym z naszych salonów optycznych korzystamy z zaawansowanych technologicznie rozwiązań, które pozwalają nam na wykonanie okularów, które w perfekcyjny sposób korygują wzrok. Używamy wysokiej klasy aparatury diagnostycznej, która wspomaga naszych specjalistów w odpowiednim doborze mocy. Co więcej, okulary wykonywane są na najnowocześniejszych na świecie automatach szlifierskich, dzięki którym uzyskujemy nie tylko odpowiednie normy, lecz sami tworzymy nowe standardy jakości oraz dokładności.

Firma odpowiedzialna społecznie

Cyklicznie wspieramy lokalne inicjatywy o charakterze społecznym czy charytatywnym jak np. „Paka dla uczniaka” czy „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”

Jesteśmy organizatorem akcji „Dobry wzrok na start”, która umożliwia nabycie dzieciom ze zgierskich szkół podstawowych i gimnazjów okularów ze szkłami korekcyjnymi za symboliczną złotówkę.

W naszej działalności kierujemy się przede wszystkim dobrem klienta. 

Italooptica w liczbach

lat na rynku
+
klientów rocznie
salonów optycznych

Nasza historia

Nasza przygoda z okularami rozpoczęła się 2000 r.  Zaczęliśmy od projektowania i tworzenia takich opraw, jakie sami chcieliśmy nosić. Pragnęliśmy połączyć funkcjonalność z elegancją i nowoczesnością. Udało się. Z wielkim sentymentem i nostalgią wspominamy podróże do włoskiego zagłębia producentów okularów Segusino. Nocne godziny spędzone na korektach długości zausznika albo wyborze koloru galwaniki. Tęsknimy za długimi włoskimi kolacjami, za domową pizzą u Stefano i za limoncino mammy po kolacji.

W swojej rodzinnej fabryce włoska familia Coppe produkowała dla nas autorską kolekcję DeVizza, którą nasi Klienci noszą do tej pory. Przez wszystkie te lata poznaliśmy wielu ludzi, dla których tworzenie okularów jest całym życiem. Podziwialiśmy ich wspaniałe kolekcje okularów korekcyjnych i słonecznych, dążenie do najwyższej jakości wykonania i niesamowitej dbałości o każdy detal. Marzyliśmy, żeby takie kolekcje okularów znalazły się także na naszych półkach. To też się udało.

Od tamtej pory wzbogaciliśmy salony o kolekcje Ray Ban, Versace, Vogue, D&G, a ostatnim sukcesem jest autoryzacja na markę Persol, szczególnie przez nas podziwianą za niesamowitą historię. Od kilku lat nasze życie to okulary i ludzie, którzy je noszą. Uśmiechamy się, kiedy widzimy, że  nasze produkty obecne są u innych osób.

Okulary to nasza pasja

Okulary to nasza pasja, dzięki której codziennie rano z uśmiechem wstajemy do pracy. Pracy, która daje nam ogromne zadowolenie. Naszą pasję podzielają nasi synowie, zajmując się trudnym rzemiosłem szlifowania soczewek. Dzięki ich fascynacji nowoczesnymi technologiami, nasza pracownia optyczna wyposażona jest w światowej klasy automaty szlifierskie. Jesteśmy z tego dumni, bo zapewniają profesjonalne wykonanie okularów korekcyjnych i spełniają oczekiwania estetyczne najbardziej wymagających użytkowników.

Wiemy, że komfort widzenia jest najważniejszy, jednak pragniemy również, aby okulary podkreślały osobowość, były ważnym elementem wizerunku każdej, noszącej je osoby. W naszej pracy czekamy na ciekawych ludzi, dla których nie tylko z radością stworzymy okulary, ale również opowiemy w jaki sposób i z jakich materiałów zostały wytworzone lub też, kto nosił podobny model.

Jesteśmy autoryzowanym dealerem światowych marek. Kupując u nasz masz pewność, że produkty które oferujemy są oryginalne.

Posiadamy akredytację na marki: Ray-Ban, Dolce & Gabbana, Prada Eyewear, Prada Sport, Vouge Eyewear, Emporio Armani, Persol, Versace, Oakley, Uvex, Swing, Tommy Fashion,  Italy Frame, Peter Miller, Polarized. 

Opinie o naszych salonach optycznych w Łodzi i okolicach

Podziękowania od lokalnych organizacji

Poradnik okularnika, czyli strefa wiedzy

Tu znajdziesz solidną porcję informacji na najczęściej zadawane pytanie przez naszych klientów.

Nasze salony

Okulary
progresywne

Okulary do komputera

Nasze salony

Okulary
progresywne

Okulary do komputera

Okulary do pracy biurowej

Soczewki okularowe

Okulary dla kierowców

Okulary do pracy biurowej

Soczewki okularowe

Okulary dla kierowców

Fotochrom

Antyrefleks

Redukcja

Polaryzacja

Optifog

Aktualności

Co słychać w Italooptica oraz o nowych akcjach w naszych salonach i nie tylko.

Zmętnienie ciała szklistego - Italooptica optyk, okulista

Facefitness dla powiek

Profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej podbijają świat. Coraz więcej kobiet stara się zatrzymać oznaki starzenia, również jeśli chodzi o temat opadającej powieki. Plastykę powiek można wykonać

Czytaj więcej »