WIDZIEĆ LEPIEJ, czyli kilka słów o kampanii społecznej
  • Post category:aktualnosci

Tegoroczna kampania WIDZIEĆ LEPIEJ jest jednocześnie pierwszym, ale nie ostatnim wydarzeniem tego rodzaju, zainicjowanym przez firmę Italooptica. Przez dwa miesiące (31.03 – 05.06 br.) podróżujący komunikacją miejską pasażerowie będą mogli bezpłatnie zbadać swój wzrok. Jak to możliwe?

Wszyscy, którzy co miesiąc legitymują się migawką mogą skorzystać z fachowych porad okulisty w salonach optycznych Italoooptica po uprzednim telefonicznym umówieniu wizyty (Pl. Kilińskiego 9, tel. 42 715 55 55 i ul. Parzęczewska 9, tel. 42 715 27 85). Celem kampanii jest bowiem uświadomienie lokalnej społeczności, jak ważne jest regularne badanie wzroku. Nawet lekka nieostrość widzenia może powodować bóle głowy, trudności z oceną odległości oraz prowadzić do poważnych schorzeń. Aby tego uniknąć wystarczy przeprowadzić badanie wzroku, które nie tylko jest krótkie i bezbolesne, ale przede wszystkim uchroni nas przed negatywnymi konsekwencjami zaniedbania narządu wzroku. Korzyści? Brak kolejek, natychmiastowy termin wizyty i konsultacje z profesjonalistami.

Kiedy iść do okulisty?

Badania alarmują, że 32 % Polaków nigdy nie było u okulisty, a 28 % odwiedza go rzadziej niż raz na trzy lata. Do tego połowa uczniów szkół średnich cierpi na krótkowzroczność, a blisko ¼ Polaków nosi okulary lub soczewki kontaktowe. Wystarczy, że delikatnie mrużysz oczy, aby przeczytać napisy w kinie lub okazuje się, że podczas czytania książki musisz zbliżyć tekst. To sygnały, że wzrok uległ pogorszeniu. Okulista rozwieje wątpliwości dotyczące wady i poradzi co robić dalej. W czasie kampanii WIDZIEĆ LEPIEJ będzie można przebadać oczy i bezpłatnie skorzystać z konsultacji lekarskich. Organizatorzy nie obligują do jakichkolwiek dodatkowych czynności. W ramach testu – na przystankach komunikacji miejskiej – zostały umieszczone plakaty informacyjne, wzorowane na tablicy optometrycznej. Zadaniem pasażera podczas oczekiwania na autobus jest oddalenie się od plakatu do miejsca wyznaczonego na chodniku i przeczytanie wszystkich liter od góry do dołu. Warunkiem uzyskania wymiernych rezultatów testu jest zasłonięcie kolejno lewego i prawego oka. Dzięki temu przekonamy się, które oko widzi wyraźniej.

Podsumowując – pogarszający się wzrok to dziś choroba cywilizacyjna, której z łatwością możemy zapobiec. Wystarczy pełna świadomość jak dbać o oczy i co wiąże się z zaniedbaniem tego narządu. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji i zapraszamy do naszych salonów na bezpłatne badanie!