Kampanię społeczną wspiera swoją wiedzą i doświadczeniem dr n. med okulista Agata Błaszczyk. O motywach swojego zaangażowania i codziennej praktyce informuje wszystkich, którzy zdążyli wziąć udział w bezpłatnych badaniach lub zamierzają to zrobić w najbliższym czasie:

dr n. med. Agata Błaszczyk
Specjalista Chorób Oczu
Starszy asystent Oddziału Chorób Oczu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu. Ukończyła Akademię Medyczną w Łodzi, staż specjalizacyjny z okulistyki odbyła w Oddziale Chorób Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu i Oddziale Chorób Oczu Sz. im. K. Jonchera. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego i Amerykańskiej Akademii Okulistycznej.
Specjalizuje się w chirurgii przedniego odcinka – chirurgii zaćmy i jaskry. Zajmuje się terapią anty-VEGF w leczeniu wysiękowej postaci AMD.
Mając na uwadze problemy wielu moich pacjentów, którzy zbyt późno zgłosili się po pomoc do lekarza okulisty, bardzo spodobał mi się pomysł przeprowadzenia akcji społecznej, mającej na celu zwrócenie uwagi na stan narządu wzroku.
Kiedy zauważymy pierwsze problemy z jakością widzenia, powinniśmy niezwłocznie udać się do lekarza okulisty. Z reguły zalecam pacjentom rutynową wizytę kontrolną po 40. roku życia, gdy zaczynają się kłopoty z widzeniem z bliska. Istnieją również takie choroby okulistyczne, które przebiegają w sposób niezwykle podstępny, długo nie dając powodów do obaw. Kiedy coś niepokojącego zaczyna zwracać naszą uwagę, choroba jest już zwykle zaawansowana i niewiele da się zrobić albo nie można zrobić nic. Taką podstępną chorobą jest jaskra. Przez długi czas nie daje o sobie znać, tymczasem niezauważona i nieleczona powoduje ślepotę.
Trudno również dostrzec wadę wzroku u naszych pociech. To, co najczęściej nurtuje rodziców to kwestia terminu, kiedy powinni udać się z dzieckiem do okulisty?
Jeśli nie ma oczywistych objawów zeza, zalecam skrupulatne pilnowanie bilansów 2 latka, 4 latka etc. Jeśli jest prawidłowy – nie ma powodu do niepokoju. Jeśli natomiast Wasze dzieci same sygnalizują, że źle widzą na przykład to, co jest napisane na tablicy szkolnej – należy sprawdzić, czy nie wymagają korekcji okularowej.
Najważniejszą kwestią jest obserwacja własnego ciała i szybka reakcja, kiedy dzieje się coś niepokojącego. Mam nadzieję, że kampania społeczna WIDZIEĆ LEPIEJ przyczyni się do uświadomienia mieszkańcom Zgierza i okolic, że wizyta u okulisty pomoże szybko zdiagnozować wadę wzroku, a w konsekwencji zdecydowanie poprawić komfort życia.
Zapraszam do salonów Italooptica!